Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Polski Związek Działkowców i Związek Miast Polskich podpisały długo oczekiwane porozumienie, kończące trwający od ponad pół roku spór w sprawie ustawy o rodzinnych ogrodach działkowych z 13 grudnia 2013r.

Jeszcze przed podpisaniem przez Prezydenta RP ustawy o ogrodach działkowych Związek Miast Polskich wniósł  do niej zastrzeżenia postulując, by Prezydent RP podpisał ustawę i zwrócił się do Trybunału Konstytucyjnego  o rozstrzygnięcie konstytucyjności niektórych jej zapisów, naruszających zdaniem Związku Miast Polskich interesy miast. Inicjatywa ta wywołała zrozumiałe oburzenie wśród działkowców, którzy w licznych wystąpieniach kierowanych pod adresem prezesa Związku Miast Polskich Ryszarda Grobelnego zarzucali Związkowi, że występuje wbrew interesom polskich działkowców oraz, że inicjatywa jest groźna dla dalszego bytu i rozwoju ogrodnictwa działkowego w Polsce. Przeciwko inicjatywie wypowiadały się tez samorządy wielu miast, także członkowskich Związku Miast Polskich.

W wyniku licznych wystąpień środowiska działkowców do prezesa Związku Miast Polskich oraz toczących się rozmów z przedstawicielami PZD, wypracowano porozumienie mające zakończyć ciągnący się i niepotrzebny spór.  Warto tez dodać, że poglądów Związku Miast Polskich nie podzielił Prezydent RP, który podpisał ustawę ledwie w 3 dni po jej złożeniu przez Marszałek Sejmu oraz nie wystąpił  do Trybunału o jej badanie.

W dniu dzisiejszym (22 sierpnia 2014r.) w Urzędzie Miasta Poznania doszło do podpisania oczekiwanego porozumienia. Reprezentujący PZD prezes Związku Eugeniusz Kondracki wraz z członkiem Prezydium KR PZD Zdzisławem Śliwą podpisali ze Związkiem Miast Polskich reprezentowanym przez Prezesa Związku, Prezydenta Poznania  Ryszarda Grobelnego Porozumienie, które kończy spór i określa warunki dalszej współpracy na rzecz rozwoju ogrodów działkowych z poszanowaniem interesów miast i ich mieszkańców.  Podpisanie Porozumienia odbyło się w obecności licznych przedstawicieli mediów, którzy na zaimprowizowanej konferencji prasowej  interesowali się treścią zawartego Porozumienia oraz aktualnymi problemami ogrodnictwa działkowego w Poznaniu i w Polsce.

Porozumienie z dnia 22 sierpnia 2014r. w spr. współpracy pomiędzy ZMP i PZD

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 169

Wczoraj 149

W tygodniu 169

W miesiącu 2713

Wszystkich 409268

Kubik-Rubik Joomla! Extensions