Polecamy:

Prasa Działkowa

 

ZIELEŃ – 21 WIEKU KIERUNEK ŚWIATOWY

Już obecnie świat dostrzega zagrożenie nowoczesnego postępu cywilizacyjnego i przewiduje jak ratować planetę i człowieka zarządzającego postępem i bezpieczeństwem. Dla ratowania potrzebne są bardzo duże środki finansowe i nowoczesne myślenie. Więcej

 

Wejście nowego prawa dla ogrodów nie powinno być dużym zaskoczeniem dla działkowców. Ustawa zapewnia bowiem ewolucyjne, a nie rewolucyjne przechodzenie do nowego prawa. Poza tym Związek od dawna pracuje nad dostosowaniem wszystkich niezbędnych dokumentów do codziennej działalności ogrodów. Obecnie w KR PZD trwają intensywne prace nad Regulaminem ROD.

16 stycznia odbyło się posiedzenie specjalnego zespołu powołanego przez Prezydium KR PZD, który pracował nad nowym Regulaminem ROD. W obradach uczestniczył  Prezes PZD Eugeniusz Kondracki oraz  mec. T. Terlecki i mec. Bartłomiej Piech.

(fot:Prezes PZD E. Kondracki (L), prezes OZ Sudeckiego W. Kulik (P)

(Mec. B. Piech (L) i mec. T. Terlrcki(P)

Jakie zmiany?

Sposób pracy nad Regulaminem uczestnikom zespołu narzuciły zapisy nowej ustawy, które jasno mówią o tym, że regulamin powinien zawierać szczegółowe zasady zagospodarowania i korzystania z działki oraz funkcjonowania i zagospodarowania rodzinnego ogrodu działkowego, a także zasady korzystania z terenu ogólnego i infrastruktury ogrodowej. Mając na uwadze powyższe zapisy  zespół pracował w taki sposób, by jak najlepiej dostosować regulamin do nowej ustawy, unikając wprowadzania radykalnych rozwiązań, które mogłyby negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie ogrodów i doprowadzić do chaosu organizacyjnego. W zmianach wprowadzonych do Regulaminu uwzględnione zostało też to, że będzie on obowiązywał wszystkich działkowców, a nie tylko członków stowarzyszenia PZD. Nowy Regulamin zostanie uchwalony przez KR PZD do końca stycznia br.

mz

O nas

Okręgowy Zarząd Polskiego Związku Działkowców w Szczecinie.

 

Licznik wejść

Dzisiaj 158

Wczoraj 149

W tygodniu 158

W miesiącu 2702

Wszystkich 409257

Kubik-Rubik Joomla! Extensions