List Radnego Rady Miasta Gryfina do Rzecznika Praw Obywatelskich

Szanowny Panie Doktorze. Po zapoznaniu się z treścią artykułów wystąpień nielicznej grupki działkowców zrzeszonych w Stowarzyszeniu Ogrodów Działkowych ,,FORSYCJA”  w Poznaniu, jako działkowiec, ale też samorządowiec, chcę zająć stanowisko w tej sprawie.

Uważam, że problem zamieszkiwania na działkach, to problem istniejący od bardzo dawna i z całą pewnością, nie jest zawiniony przez PZD.

Przepisy PZD zabraniają i zawsze zabraniały, budowy altan ponad normatywnych, oraz  zamieszkiwania na terenie działki.

Niewielka ilość działkowców stanowiąca 1,02%  spośród miliona działkowców zamieszkuje na terenie działki i wielu przypadkach taki stan jest na własne życzenie.

Z całą pewnością istniejący problem braku mieszkań stanowi  źródło takiej sytuacji. 

Samorządy lokalne starają się wspierać i pomagać osobom, które wymagają w tym zakresie pomocy materialnej – socjalnej.

To Państwo powinno zapewnić mieszkanie dla obywateli, a z pewnością nie było by problemu zamieszkiwania na działkach.

Szanowny Panie Doktorze

Uważam, że skierowanie przez Pana listu do Ministra Infrastruktury i Budownictwa, oraz Ministra Rodziny Pracy i Polityki Społecznej z sugestią przeprowadzenia analizy w zakresie funkcjonowania nowej ustawy o ROD jest błędem.

Taka opinia jest niewłaściwa i krzywdząca milionową rzeszę działkowców.

Do wiadomości:

Minister Infrastruktury i Budownictwa

Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej

Z poważaniem

Radny Rady Miejskiej w Gryfinie 

Czesław Skonecki

Facebook
Twitter
LinkedIn
Pinterest